هر تیم تشکیل شده از 15 بازیکن که شامل: 2 دروازه بان، 5 مدافع، 5 میانه و 3 حمله می باشد.
در فوتبال فانتزی با توجه به یک فرمول خاص(که توسط مدیران ارشد سایت کنترل می شود)عددی به عنوان ارزش برای بازیکنان در نظر گرفته می شود. این عدد که در همه جا به عنوان ارزش بازیکن از آن یاد می شود در اصل مبلغ و بهایی است که بابت خرید و فروش آن بازیکن(در صفحه ی نقل و انتقال)پرداخت یا دریافت می کنید. ارزش بازیکنان لیگ در فواصل زمانی مشخص(معمولا انتهای هر هفته ی لیگ) طبق فرمولی خاص در سیستم بروز رسانی میشود.
در ابتدا برای تشکیل تیم به شما 100 واحد تعلق خواهد گرفت. توجه: افزایش ارزش تیم از طریق مدیریت صحیح تیم بدون سقف بوده و تا هر میزان که کاربر بتواند قابل افزایش است اما افزایش از طریق خرید ارزش دارای سقف 120 واحدی بوده و این بدین معناست که شما از طریق خرید نمی توانید ارزش تیم خود را بیش از 120 واحد افزایش دهید.
شما میتوانید از هر تیم فقط 3 بازیکن انتخاب کنید.
از 15 بازیکن موجود در تیم خود باید 11 بازیکن را برای بازیهای هفته انتخاب کنید تیم شما با هر ترکیبی میتواند بازی کند اما حداقل هایی وجود دارد که می بایست رعایت شود: حداقل 1 دروازه بان - سه مدافع -2 هافبک- 1 مهاجم تمام امتیازات شما در هفته توسط 11 نفر ترکیب اولیه شما بدست خواهد آمد و همچنین اگر بازیکنانی از ترکیب اولیه شما بازی نکنند در صورت بازی کردن بازیکنان ذخیره به طور خودکار تعویض خواهند شد.
از 11 بازیکن ترکیب اولیه خود شما میتوانید یک بازیکن را به عنوان کاپیتان انتخاب کنید. امتیاز کاپیتان دو برابر محاسبه خواهد شد. اگر کاپیتان تیم در هفته ی جاری بازی نکند بازیکن جانشین او از امتیاز کاپیتانی (ضرب در 2) بهره نمی برد.
تعویض های خود را اولویت بندی کنید تا در زمان حوادث غیر قابل پیش بینی از قبیل مصدومیت و محرومیت به طور خودکار جایگزین بازیکنانی شوند که در هفته بازی نمیکنند. پایه تعویض های خودکار به ترتیب زیر به شما اختصاص می یابد: اگر دروازبان شما در هفته بازی نکند جایگزین دروازبان ذخیره خواهد شد. هر بازیکنی از ترکیب اصلی اگر در هفته ی جاری بازی نکند به ترتیب اولویت تعیین شده از جانب شما جایگزین خواهد شد مشروط به اینکه قانون حداقل ها حفظ شود (حضور حداقل ١ دروازه بان، ٣ مدافع و ١ حمله اجباری است). متذکر میشوم که هر بازیکن تنها قادر به بازی در پست خود می باشد. بنابراین مدیر یک تیم نمی تواند از یک مدافع در خط میانه یا حمله استفاده کند. به عنوان مثال: چنانچه شما در ترکیب تیم خود 3 دفاع داشته باشید که یکی از آنها بازی نکرده و اولویت اول تعویض شما بازیکنی با پست به غیر از دفاع باشد (میانه و یا مهاجم)، تعویض اول شما انجام نمیشود چراکه حداقل باید 3 مدافع در زمین حضور داشته باشند و با انجام این تعویض تعداد مدافعان به 2 نفر کاهش می یابد؛ که این خلاف قانون اصلی می باشد.
بعد از انتخاب ترکیب اولیه تیم خود می توانید در بازار نقل و انتقالات به خرید و فروش بازیکن بپردازید. اولین بار قبل از شروع فصل می توانید نقل و انتقالات را به طور نامحدود و با هیچ هزینه ای انجام دهید. شما در هر هفته تنها یک نقل و انتقال رایگان دارید. درصورتی که بیش از یک نقل و انتقال انجام دهید به ازاء هر نقل و انتقال 4 – امتیاز از امتیاز هفته جاری شما کسر خواهد شد. در صورتی که می خواهید بیشتر از یک نقل و انتقال انجام دهید و امتیاز منفی نخورید می توانید از کارت ویژه استفاده نمایید.
قیمت بازیکنان با توجه به فعالیت و محبویت بازیکنان در بازار نقل و انتقالات تغییر خواهد کرد. قیمت بازیکنان در صفحه ی نقل و انتقالات قیمت فروش آنها می باشد.این قیمت فروش ممکن است کمتر از قیمت خرید شود.سود حاصل در قیمت بازیکن اعمال خواهد شد. برای مثال اگر شما برای بازیکنی 8 واحد بپردازین ممکن است در زمان نقل انتقال قیمت این بازیکن 10 واحد شده باشد.سود حاصل از نقل و انتقال 2 واحد.
تمام تغییرات بر روی تیم شما(ترکیب 11 نفره اولیه-نقل و انتقالات-تغییر کاپیتان-اولویت تعویض ها) باید تا آخرین مهلت در هفته انجام پذیرد تا تغییرات در زمان مذکور اعمال شود. مهلت زمان تغییرات در حال حاضر نیم ساعت (30 دقیقه) قبل از شروع بازیهای هفته می باشد. توجه داشته باشید که پس از پابان زمان اعتراضات و تایید نهایی امتیازات، هیچ اعتراضی قابل پذیرش نمی باشد (حتی اگر امتیازات به اشتباه ثبت گردیده باشد)
سیستم امتیاز دهی در جریان فصل بدین صورت انجام میپذیرد:

ردیفرویدادامتیاز
1حضور در بازی1 امتیاز
2حضور در بازی بیش از ٦٠ دقیقه1 امتیاز
3به ثمر رساندن گل توسط دروازه بان یا دفاع6 امتیاز
4به ثمر رساندن گل توسط هافبک5 امتیاز
5به ثمر رساندن گل توسط مهاجم4 امتیاز
6پاس گل3 امتیاز
7چنانچه تیم دروازه بان و یا دفاع انتخابی گلی دریافت نکند (و حداقل ٦٠ دقیقه در زمین بازی کنند)4 امتیاز
8چنانچه تیم هافبک انتخابی گلی دریافت نکند1 امتیاز
9گرفتن پنالتی توسط دروازه بان5 امتیاز
10بهترین بازیکن زمین3 امتیاز
11از دست دادن پنالتی2- امتیاز
12هر دو گل خورده توسط تیم دروازه بان و یا دفاع انتخابی2- امتیاز
13کارت زرد1- امتیاز
14کارت قرمز2- امتیاز
15زدن گل به تیم خودی2- امتیاز


* ملاک محاسبه امتیاز بازیکنان از نظر زمانی، 45 دقیقه اول و 45 دقیقه دوم، جمعا 90 دقیقه می باشد و زمان های تلف شده نیمه اول و نیمه دوم محاسبه نمی گردد.
کسر امتیاز منفی بر اساس هر کارت زرد اعمال میشود و در صورت گرفتن دو کارت زرد در نهایت کارت قرمز امتیاز دو کارت زرد یا کارت قرمز منظور میشود. امتیاز پاس گل زمانی منظور خواهد شد که بازیکن مد نظر پاس نهایی را به زننده ی گل داده باشد. (پاس ماقبل گل) اگر بازیکن حریف در هنگام پاس دادن بازیکن خودی به توپ برخورد کند و در گل به ثمر رسیده نقش داشته باشد امتیاز پاس گل منظور نخواهد شد. اگر شوت زده شده توسط بازیکن حریف مسدود شود یا توسط دروازبان دریافت شود و یک گل از ریباند به دست آید به این گل امتیاز پاس گل امتیاز تعلق نمیگیرد.
برای دریافت جایزه حضور شخص الزامی می باشد و جایزه فقط به صورت حضوری در دفتر موسسه اهدا می گردد

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به وب سایت (www.persiangulfcup.org) میباشد. کاربران حق استفاده از کلمات رکیک و غیر اخلاقی را در هیچ یک از بخشهای سایت نخواهند داشت و در صورت مشاهده، کاربری فرد متخلف بدون اعلام قبلی بصورت مستقیم غیرفعال شده و در صورت تکرار سابقه فعالیت , کلیه امتیازات فرد متخلف در سایت حذف خواهد شد. از کاربران سایت درخواست می گردد از توهین به سایر کاربران حتی با کلمات غیر رکیک پرهیز کنند تا سلامت محیط سایت را بر هم نزنند. کاربران توهین کننده به سایرین با کسر امتیاز و رتبه و در نهایت غیرفعال شدن کاربری مواجه خواهند شد. کاربران حق درج مطالب مشکل ساز و مخالف با قوانین کشورایران را ندارند . در صورت تخلف ، این امکان در نظر گرفته شده است که تخلف احتمالی سایر کاربران به مدیر سایت اطلاع داده شود. مدیریت جام مجازی خلیج فارس ، این حق را برای خود محفوظ میداند که در هر زمانی باتوجه به نیاز، قوانین عضویت در سایت را تغییر دهد و آن را با استفاده از سیستم پیام رسان اعضاء به اطلاع آنها برساند.

پرسش و پاسخ

 • در هر هفته شما می توانید یک نقل و انتقال رایگان بدون امتیاز منفی انجام دهید و مابقی نقل و انتقال که انجام می دهید با امتیاز منفی در هفته ی بعد همراه خواهد بود بدین صورت که بعد از اولین نقل و انتقال به ازای هر نقل وانتقال از امتیاز هفته ی بعد شما 4 امتیاز کسر خواهد شد. کارت ویژه این امکان را به شما میدهد که براساس سقفی که برای آن تعیین شده تعویض رایگان انجام دهید. در حال حاضر سه نوع کارت ویژه وجود دارد: رایگان: اولین استفاده هر کاربر از کارت ویژه در طول یک فصل به صورت رایگان می باشد و تا زمانی که از کارت ویژه رایگان خود استفاده نکرده باشید قادر به خرید کارت نامحدود و تکی نخواهید بود.همچنین در هفته ای که کارت ویژه رایگان استفاده می شود دیگر نمی توان کارت ویژه دیگری استفاده کرد.این نوع از کارت ویژه دارای 15 نقل و انتقال رایگان می باشد یعنی با احتساب یک نقل و انتقال رایگان در هر هفته قادر به انجام 16 نقل و انقال خواهید بود و نقل و انتقالات بعد از آن شامل امتیاز منفی خواهد بود. نامحدود(400 سکه): با خرید این کارت در هر هفته به هر تعداد که بخواهید می توانید نقل و انتقال انجام دهید بدون اینکه امتیازی از هفته ی بعد شما کسر شود.بعد از خرید این کارت دیگر در آن هفته نمی توانید کارت ویژه دیگری خریداری کنید. تکی(200 سکه): پس از اولین نقل و انتقال آزاد هر هفته (که امتیاز منفی ندارد) به هر تعداد که بخواهید می توانید نقل و انتقال تکی و بدون امتیاز منفی انجام دهید، به این صورت که اگر شما تنها به سه نقل و انتقال احتیاج داشته باشد با فرض یک نقل و انتقال آزاد هر هفته می بایست دو کارت ویژه تکی خریداری کنید تا امتیازی از هفته بعد شما کسر نشود. پس از خرید کار ویژه نامحدود دیگر نمی توانید از این نوع کارت خریداری کنید.
 • خیر شما تنها مجاز به تشکیل یک تیم در فانتزی هستید.
 • بله شما می توانید ترکیب خود را تغییر دهید. فقط توجه داشته باشید که تغییرات در هفته بعد اعمال خواهد شد..
 • بله قسمتی در سایت تعبیه شده به نام دنیای واقعی که اطلاعات تیم ها و بازیکنان در آن گنجانده شده است و البته در قسمت نقل وانتقالات لیستی از تمام بازیکنان به همراه ارزش و امتیاز آنها در فوتبال فانتزی وجود دارد..
 • بله شما با هر ترکیبی می توانید در فوتبال فانتزی بازی کنید فقط حداقل هایی برای ترکیب وجود دارد که باید حتماً رعایت شود، شامل: حداقل 1 دروازبان-3 مدافع-2 هافبک-1 مهاجم .
 • شما هنگام تشکیل تیم خود یک نام و یک لباس تعیین میکنید که در طول مسابقات قادر به تغییر نام تیم نخواهید بود ولی لباس تیم خود را با پرداخت 50 سکه می توانید تغییر دهید.
 • بله شما می توانید تغییرات را اعمال کنید اما این تغییرات در هفته ی بعد اعمال خواهد شد..
 • برای پیوستن به لیگ خصوصی دوستان باید از کد عضویت استفاده کنید. برای پیوستن به لیگ قوانین وجود دارد که باید آن را مطالعه فرمایید. ممکن است تشکیل لیگ یا پیوستن به لیگ در هفته ای خاص صورت پذیرد در این صورت باید در همان هفته اقدام به عضویت کنید. برای مثال شروع یک لیگ خصوصی در هفته ی 10 می باشد و پایان هفته ی 13 است و زمان پیوستن به آن از هفته ی 9 می باشد بدین منظور شما زودتر از هفته 9 و بعد از شروع هفته 10 نمی توانید در این لیگ شرکت کنید. شما فقط در بازه زمانی هفته 9 می توانید در این لیگ شرکت کنید.
 • ممکن است خودتان لیگ مورد نظر را حذف کرده باشید یا مدیر یا کسی که لیگ مد نظر را تشکیل داده است شما را حذف کرده است.
 • بله شما با کلیک بر روی تیم مورد نظر می توانید آخرین امتیاز تیم را مشاهده کنید.
 • خیر محدودیتی برای تعداد تیم ها در لیگ وجود ندارد.
 • خیر شما تنها مجاز به یک نقل و انتقال در هر هفته می باشید(بدون احتساب کارت ویژه ی خریداری شده)و اگر نقل و انتقال رایگان خود در هفته را استفاده نکرده باشید این نقل و انتقال رایگان در هفته ی بعد اعمال نخواهد شد.
 • بله در صورتی که شما نقل و انتقال خود را انجام داده باشید اما آن را تایید نکرده باشید می توانید نقل و انتقال خود را تغییر دهید یا از آن منصرف شوید.
 • بله اگر شما بیش از یک نقل و انتقال در هفته را بدون کارت ویژه انجام دهید از امتیاز هفته ی بعد شما امتیاز کسر خواهد شد.
 • اگر بازیکنی از تیم شما به هر دلیلی (انتقال به تیمی دیگر، تغییر پست بازیکن و حذف از سیستم به هر دلیلی) حذف شود، سیستم به شما زمان خواهد داد تا قبل از شروع بازیهای هفته بازیکن مد نظر خود را جایگزین کنید در غیر این صورت با شروع هفته بعد سیستم به طور خودکار بازیکنی هم رده از لحاظ پست و قیمت را جایگزین خواهد کرد.
 • به محض ورود بازیکن تازه وارد به ترکیب تیم ها تغییرات در هفته ی بعد اعمال خواهد شد و بازیکن به جمع نفرات تیم اضافه خواهد شد.

نیاز به راهنمایی بیشتر داری؟
همکارهای ما همیشه آماده پاسخ گویی به پرسش های شما هستن

با تشکیل تیم و شرکت در کاپ ها، هر هفته از جوایز ویژه می توانید بهره مند شوید

اگه عاشق فوتبالی، همین الان بیا و تیمت رو تشکیل بده و جایزه برنده شو!!

فرصت رو از دست نده، همین الان تیمت رو بچین و از بهترین فوتبال فانتزی ایران همراه با 2 لیگ دیگر مطرح دنیا لذت ببر.