• گروه: لیگ برتر
  • تاریخ درج: پنج شنبه 21 مرداد 1395 ساعت 20:05

ماشین 0 ـ تراکتور 2؛ پاسخ محکم ایران پوریان!

تراکتور با دو گل محمد ایران پوریان مدافع راست خود دربی سبز و سرخ های تبریز را که برای اولین بار در لیگ برتر برگزار می شد به سود خود تمام کرد.

دو گل تراکتورسازی در این بازی توسط محمد ایران پوریان (30 ـ پنالتی) و (1+90) به ثمر رسید تا قرمزپوشان با 8 امتیاز موقتا در صدرجدول قرار بگیرند. ماشین سازی هم با تحمل اولین شکست 5 امتیاز باقی ماند.

هفته چهارم لیگ برتر، ساعت 18، ورزشگاه اختصاصی تراکتور، تماشاگر: 5200 نفر
داور: بیژن حیدری                     کمک ها: سعید قاسمی و یعقوب حجتی

اخطار:

ادینیو (12) خالد شفیعی(56) از تراکتورسازی؛
آندرانیک تیموریان(26) کاها(63) بهرام احمدی(61)  از ماشین سازی

اخراج:

حامد پاکدل(43) از تراکتورسازی

ماشین سازی تبریز:

فرناندو مانوئل، ادسون، بهمن کامل، میرمهدی قریشی، حبیب گردانی، کاها، سامان نریمان جهان، آندرانیک تیموریان(57 - بهرام احمدی)، سجاد رهبر( 65 -سعید دقیقی)، حامد پاکدل و سیدجلال رافخایی(57 -  امین قاسمی نژاد)
سرمربی: رسول خطیبی


تراکتورسازی تبریز:

محمدرضا اخباری، محمد ایران پوریان، خالد شفیعی، هادی محمدی، سعید اقایی، محمد ابراهیمی(86 - شهرام گودرزی)، مهدی کیانی، محمد نوری(46 - فرزاد حاتمی)، سروش رفیعی، کرار جاسم و لوسیانو ادینیو (69 -سینا عشوری)
سرمربی:امیر قلعه‌نویی
 


شرح نیمه اول:

بازی را تراکتورسازی هجومی آغاز کرد و از همان ابتدای مسابقه میل به حمله در میان بازیکنان این تیم وجود داشت. شاگردان قلعه نویی خیلی زود میانه میدان را در دست گرفتند و با مالکیت توپ زیاد بازیکنان ماشین سازی را تحت فشار قرار دادند. تراکتورسازی در این نیمه چند موقعیت گل هم داشت که یکی از آنها را به گل تبدیل کرد. در سوی مقابل ماشین سازی بیشتر چشم به ضدحملات داشت که از این بابت هم به نتیجه نرسید. در نهایت تراکتورسازی به چیزی که استحقاقش را داشت در نیمه نخست دست یافت وبا برتری یک بر صفر به رختکن رفت.

شرح گل‌ها:

تراکتورسازی 1 - ماشین سازی 0 (ایران پوریان): در دقیقه 30 بازی سعید آقایی در محوطه جریمه ماشین سازی توسط  مدافع ماشین سازی متوقف شد تا داور اعلام ضربه پنالتی به سود تراکتورسازی کند. محمد ایرانپوریان پشت توپ قرار گرفت و در حالی که فرناندو مانوئل به سمت جهت توپ حرکت کرد دروازه ماشین سازی باز شد.

تراکتور 2- ماشین سازی 0 (ایرانپوریان): در نخستین دقیقه وقت های اضافه نیمه دوم محمد ایرانپوریان حرکت زیبایی را آغاز کرد. او روی خط محوطه جریمه با کرار یک به دو کرد و با دریافت مجدد توپ توانست تور دروازه ماشین سازی را برای بار دوم به لرزه در آورد.

اتفاق ویژه:

اخراج حامد پاکدل مهاجم کم تجربه ماشین سازی در نیمه اول نقشه های رسول خطیبی را نقش بر آب کرد. این بازیکن در دومین بازی متوالی و در دومین دربی تبریز در زمان کمتر از 45 دقیقه از زمین بازی اخراج شد.
 

دقایق حساس:

دقیقه 12: لوسیانو ادینیو در موقعیت آفساید با دروازه بان ماشین سازی تک به تک شد، او در حالی که داور سوت زده بود، دروازه حریف را باز کرد. داور به سمت او آمد و در حالی که ادینیو معتقد بود صدای سوت را نشیده به او کارت زرد نشان داد.
دقیقه 16: ضربه ایستگاهی سعید آقایی از پشت محوطه جریمه به آرامی از کنار دروازه عبور کرد و به بیرون رفت.
دقیقه 20: ارسال کرار جاسم از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر محمد ابراهیمی همراه شد اما مانوئل توپ را در اختیار گرفت و مانع باز شدن دروازه ماشین سازی شد.
دقیقه 29: محمد نوری در محوطه جریمه تیم ماشین سازی پس از برخورد با آندرانیک تیموریان روی زمین افتاد و در شرایطی که مشکوک به ضربه پنالتی بود، داور اعتقادی به این مساله نداشت و ادامه بازی را اعلام کرد.
دقیقه 39: ارسال محمد ابراهیمی از جناح چپ روی دروازه ماشین سازی را قبل از اینکه خالد شفیعی بتواند با سر تبدیل به موقعیت گل کند، فرناندو در اختیار گرفت.
دقیقه 43 حامد پاکدل مهاجم تیم ماشین سازی به خاطر خطای شدید روی محمد ایرانپوریان با کارت قرمز مستقیم داور مواجه شد و زمین بازی را ترک کرد.
دقیقه 59: شوت سرکش مهدی کیانی از پشت محوطه جریمه با اختلاف اندکی از کنار دروازه ماشین سازی عبور کرد.
دقیقه 62: ارسال سعید آقایی از جناح چپ برای استفاده فرزاد حاتمی با ضربه آرام این بازیکن همراه شد تا فرناندز توپ را در اختیار بگیرد.
دقیقه 63 یک به دوی زیبای ایرانپوریان و کرار داخل محوطه جریمه ماشین سازی با ضربه سنگین هافبک عراقی تراکتور همراه شد که توپ راهی به دروازه نیافت.
دقیقه 83: کرار به زیبایی از دو مدافع ماشین سازی عبور کرد و وارد محوطه جریمه شد؛ او با پاسی زیبا موقعیت مناسبی را برای شوتزنی نصیب سروش رفیعی کرد که ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

حاشیه:

*بر خلاف همه دربی ها، در بازی ماشین سازی و تراکتورسازی خبر از کری خوانی نیست.
*سکوهای ورزشگاه به صورت 50-50 بین دوتیم تقسیم شده است. این در حالی که قبلا اعلام شده بود سکوها 70-30 به سود ماشین سازی خواهد بود.
* به دلایل امنیتی پشت یکی از دروازه ها هیچ هواداری اجازه استقرار پیدا نکرده است.
*رسول خطیبی توسط هواداران ماشین سازی به شدت مورد تشویق قرار گرفت.
*قبل از شروع مسابقه رسول خطیبی و نیمکت نشینان تیم ماشین سازی به سمت امیر قلعه نویی و همکارانش رفتند و با آنها برخورد گرمی داشتند.
*آندرانیک تیموریان، کاپیتان تیم ماشین سازی به همراه سامان نریمان جهان قبل از شروع بازی به سمت نیمکت تراکتورسازان رفتند و با آنها خوش و بش کردند.
*تکل خشنی که محمد ابراهیمی در دقیقه 24 روی پای آندرانیک تیموریان زد، باعث ناراحتی کاپیتان ماشین سازی و ایجاد درگیری لفظی بین دو بازیکن شد.
*ادسون هنریکه مدافع برزیلی ماشین سازی از دقیقه 73 با سری بانداژ شده بازی را ادامه داد. او در یک صحنه با فرزاد حاتمی سر به سر و دچار آسیب دیدگی شد.


نظرات

در صورتی که تمایل به ارسال نظر دارید می بایست ابتدا عضو شوید و در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید با حساب کاربری خود وارد شوید.

اگه عاشق فوتبالی، همین الان بیا و تیمت رو تشکیل بده و جایزه برنده شو!!

فرصت رو از دست نده، همین الان تیمت رو بچین و از بهترین فوتبال فانتزی ایران همراه با 2 لیگ دیگر مطرح دنیا لذت ببر.